16 grudnia 2018 reprezentacja hufca wzięła udział w wydarzeniu Betlejemskie Światło Pokoju Dolnego Śląska zorganizowanym przez Chorągiew Dolnośląską ZHP.
Dwa patrole: zuchy i harcerze starsi z 3. Malczyckiego Szczepu Harcerskiego "Ogień" wzięły udział w grach miejskich po Wrocławiu. Zuchy pomagały Mikołajowi, harcerze poznawali historię miasta. Oba patrole zwiedzały miasto, szukały krasnali oraz odwiedziły Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy.
O godz. 16:00 w Archikatedrze św. Jana odbyła się uroczysta msza św. podczas, której nastąpiło przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju.
W poczcie sztandarowym hufca stanęli harcerze z 4. Miękińskiego Szczepu Harcerskiego "Ha2O".

Po powrocie z Wrocławia, aż do Wigilii Świąt Bożego Narodzenia trwała sztafeta Światła, podczas której zuchy i harcerze przekazywali Betlejemskie Światło Pokoju na terenie działania hufca.
Betlejemskie Światło Pokoju trafiło m.in. do Starosty Powiatu Średzkiego, Burmistrza Środy Śląskiej, Wójta i Przewodniczącej Rady Gminy Malczyce, Domu Opieki Caritas, Parafii w Środzie Śląskiej, Szczepanowie, Malczycach, Chomiąży i Miękini, naszych rodzin, przyjaciół, bliskich oraz mieszkańców naszych gmin.