W miniony weekend w naszym hufcu odbyło się 16 godzinne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. W szkoleniu wzięło udział 9 przyszłych instruktorów a zostało przeprowadzone przez dh. pwd. Jasiek Bębas, który posiada niezbędne uprawnienia. Nasi kursanci uczyli się jak reagować w nagłych wypadkach i udzielić szybkiej i sprawnej pomocy oraz zdobyli niezbędne umiejętności wymagane do zdobycia stopnia instruktorskiego.
Dziękujemy Jasiek Bębas za przeprowadzenie szkolenia, Gmina Miękinia, dzięki której dołączył do nas "Stefan"- fantom na którym możemy ćwiczyć zdobyte umiejętności, Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini za udostępnienie sali i oczywiście Rządowemu Programowi Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych.