Rajd na Ślężę z Tadeuszem Kościuszką - kolejna przypinka na macie wspomnień.

28 września 2019 odbył się Hufcowy Rajd na Ślężę z Tadeuszem Kościuszką, który pozwolił nam zintegrować trzy środowiska działające w naszym hufcu. Ponad setka zuchów, harcerzy i instruktorów w jednakowych hufcowych koszulkach (które znalazły się w wyprawkach dla drużyn) wspólnie zdobyła Ślężę rozpoczynając przy stadionie w Sobótce przez Wieżycę, schronisko na szczycie góry, a kończąc na Przełęczy Tąpadła. Równocześnie zdobywaliśmy wiedzę o naszym patronie, odkrywaliśmy radość z pokonywania własnych słabości podczas wędrówki oraz rozwiązywania zagadek. Zaplatanie warkoczy, tańczenie Belgijki na szczycie Ślęży, czy też drużynowe pisanie jednym długopisem (uwierzcie nie jest to łatwe) to tylko niektóre z zadań którym musieli sprostać nasi harcerze i dzielne zuchy. Wszystko to w atmosferze braterskiej pomocy, wsparcia i entuzjastycznej, autentycznej harcerskiej radości. Dumą napawa nas fakt, że wszyscy uczestnicy, bez względu na wiek czy stan zdrowia, pokonali własne słabości i otrzymali ogromną dawkę harcerskiej przyjaźni i wsparcia od reszty uczestników. Tylko dzięki wcieleniu w życie harcerskich ideałów braterstwa i pomocy, mogliśmy się cieszyć 100% obecnością ekip zarówno na szczycie jak i końcowym ognisku na przełęczy Tąpadło a tam…. raczyliśmy się smakowitymi kiełbaskami :)

Rajd odbył się dzięki wsparciu z programu ROHiS oraz środkom przekazanym przez firmę Holding1